Makijaż ślubny w Częstochowie

Dzień ślubu to wymarzona chwila każdej kobiety. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane – wystrój sali, suknia, repertuar muzyczny czy zaproszenia dla gości. W wirze przygotowań przedślubnych nie można również zapomnieć o idealnym makijażu na tę wyjątkową uroczystość. Salon kosmetyczny koniecznie trzeba wybrać z odpowiednim wyprzedzeniem, nie można tej decyzji zostawiać na ostatnią chwilę. W Częstochowie jest bardzo wiele gabinetów kosmetycznych (swiaturody.com/czestochowa,kosmetyczka,9.html), świadczących usługi makijażu okolicznościowego. Pełną ich listę można znaleźć w internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła 'dobra kosmetyczka Częstochowa'.

Czym przede wszystkim należy się kierować, wybierając makijażystkę? Najlepiej jest zapytać się znajomych o opinie. Nic nie świadczy lepiej o kompetencjach kosmetyczki niż rzesze zadowolonych klientek. Cena w tym wypadku powinna odgrywać drugorzędną rolę – na czym jak na czym, ale na idealnym wyglądzie w dniu własnego ślubu nie powinno się oszczędzać. Ceny makijażu ślubnego oferowanego w różnych gabinetach kosmetycznych są zbliżone do siebie i wahają się w granicach dwustu złotych za makijaż docelowy oraz około stu złotych za makijaż próbny.

Wykonanie makijażu próbnego jest bardzo ważne – można bowiem wówczas sprawdzić wybraną kolorystykę oraz zaplanować dobór dodatków w podobnych tonach, tak aby całość wyglądu stanowiła zgraną kompozycję, a nie była zupełnie przypadkowa.

Planując makijaż ślubny, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Jeżeli suknia ślubna jest bardzo okazała, zawiera wiele dodatków, takich jak cekiny, falbany i koronki, to wówczas makijaż powinien być bardziej stonowany. Z kolei jeżeli suknia ma prosty krój, to można pokusić się o bardziej wyrazisty makijaż. Powinien on być również dobrze dobrany do typu urody. Kobiety cechujące się delikatną, dziewczęcą urodą powinny wybrać jedynie delikatny makijaż, który podkreśli kości policzkowe i nada wyrazistości spojrzeniu. Mocne pastele oraz krzykliwe czerwienie zdecydowanie lepiej sprawdzą się u pań posiadających ostre rysy twarzy.

Ważnym jest, aby na ślubny makijaż próbny umówić się u kosmetyczki przynajmniej na miesiąc przed planowaną uroczystością. Najbardziej popularne salony kosmetyczne, zwłaszcza w sezonie ślubnym, są bardzo oblegane i może być problem z wolnym terminem, dlatego tak ważne jest, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *